1 грудня | Верховенство Христа

“… Бог… заговорив до нас через Сина, Якого поставив спадкоємцем усього і через Якого створив віки. Він, будучи сяйвом слави та образом Його сутності, утримуючи все словом Своєї сили, здійснивши [Собою] очищення [наших] гріхів, сів праворуч Величності на висотах” (Євр. 1:1-3)

♢♢♢

Христос перевершує всіх і все

Послання до Євреїв було адресоване аудиторії, що складалася з євреїв-християн, євреїв-нехристиян, які були інтелектуально свідомими про Ісуса, але все ще не послідували за Ним, а також євреїв-нехристиян, які взагалі не вірили в Євангеліє.

Метою автора було продемонструвати перевершення Христа над будь-ким і будь-чим, що Йому передувало: старозавітними особистостями, устроєм, обрядами та жертвоприношеннями. Автор, зокрема, протиставляв Христа ангелам, Мойсею, Ісусу Навину, Аарону та його священству, Старому Завіту та системі жертвоприношень.

Цей фокус на перевершенні Христа був необхідним для єврейських віруючих, адже більшість із них страждали від різних форм переслідувань за своє християнське свідчення. Деякі з них були в небезпеці змішати Євангеліє з юдейськими обрядами та Законом і повернутися до своїх колишніх звичаїв.

Тих, хто був інтелектуально свідомий, але духовно себе не посвятив, потрібно було застерегти, щоб вони не зупинялися на півдорозі, а йшли до кінця, до спасительної віри. Вони були в небезпеці вчинити найбільший гріх, який тільки може скоїти людина: відкинути Ісуса Христа як Спасителя та Господа.

А тим, хто взагалі не вірив у Христа, потрібно було побачити, що Ісус насправді є Тим, за Кого Він Себе видає. Таким людям автор пояснює унікальне священство Христа та нагальність звернення до Нього з вірою.

Серед ваших друзів і знайомих, напевно, є християни, які слабкі у вірі й потребують вашого підбадьорення та настанов. За можливості, будьте готові їм послужити.

Безсумнівно, ви також знаєте людей, які інтелектуально приймають, що Ісус є Тим, за Кого Він Себе видає, проте не бажають підкоритися Йому як Господу. Не соромтеся спонукати їх прямувати до спасіння.

А тим, хто відверто відкидає Христа, рішуче проповідуйте Євангеліє та довіртеся Святому Духові, щоб Він переконав їхні серця.

♢♢♢

Мотивація до молитви: Прославляйте Христа за Його верховенство та неперевершену благодать.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Євреїв 1-2. Із ким автор порівнює Христа? Дайте конкретну відповідь.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply