10 березня | Покладаючись на Божий характер

«… О, Господи, Боже великий і дивовижний! Ти дотримуєшся Заповіту й милосердя до тих, котрі люблять Тебе, й виконують Твої Заповіді.

У Тебе, Господи, справедливість … в Господа, Бога нашого, милосердя і прощення…» (Дан. 9:4,7,9)

♢♢♢

Характер Бога формує ваші молитви

 

Перед вавилонським полоном Бог застерігав Свій народ не наслідувати ідолопоклонство своїх поневолювачів. Боги цих язичників були ідолами, які не чують і не можуть визволити від жодного лиха (Іс. 46:6-7).

На противагу цьому, наш Бог любить нас і визволяє Своїх людей від зла. Коли ми сповідуємо свої гріхи та заступаємося за інших людей, Бог нас чує та відповідає. В Ісаї 45:21-22 Він говорить: «… Окрім Мене, немає іншого Бога, — крім Мене, немає жодного Праведного Бога і Спасителя! Поверніться до Мене з усіх країв землі й будете спасенні! Адже Я – Бог, і немає іншого!»

У своїй молитві Даниїл згадує кілька атрибутів Бога, які безпосередньо стосуються нашої впевненості в тому, що ми обов’язково отримаємо  відповіді на наші молитви. У 4 вірші Даниїл називає Господа «Богом великим і дивовижним». Згадувані риси характеру Бога говорять про Його силу і велич. Таким чином, ви можете молитися з твердим переконанням у Божій непохитності. Наш Господь є достатньо сильним, аби змінити ваші обставини. Але тільки в тому разі, якщо це слугуватиме Його добрим цілям.

Про вірність Бога добре підкреслено у фразі Даниїла «Ти дотримуєшся Заповіту» (в. 4). Бог завжди виконує Свої обітниці. Наприклад, Він уклав завіт із Ізраїлем, відповідно до якого за їх навернення до Господа Він простить їх (Повт. 30:1-3). Він обіцяв ніколи їх не залишати (Повт. 31:6; пор. Євр. 13:5).

Божа любов проявляється в Його ділах милосердя до тих, хто любить Бога (в. 4). У вислові «У Тебе, Господи, справедливість» згадується Його справедливість і святість (в. 7). Усі діла Бога завжди мотивовані Його любов’ю та праведністю. Отже, Господь ніколи не помиляється (Бут. 18:25).

У 9-му вірші згадуються ще дві риси характеру нашого Бога: милосердя і прощення. «Милосердя» є синонімом милості. Атрибут «прощення» означає, що Бог прощає ваші провини, скасовуючи покарання, яке ваш гріх зарахував на ваш особистий рахунок. Відтак Бог примиряє вас із Собою в благодатному єднанні зі Своїм Сином (1 Кор.1:9).

Поміркуйте, Якому милостивому Богові ми служимо! Радійте Його любові та покладайтеся на Його обітниці. Він ніколи вас не підведе.

Мотивація до молитви: Прославляйте Бога за Його дивовижний характер: за Його силу, велич, вірність, любов, святість, милосердя і ласку.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 44-й розділ Ісаї, який суворо застерігає Ізраїль уникати вавилонського ідолопоклонства під час халдейського полону. Які обітниці дав Бог Ізраїлю? Як Бог охарактеризував ідолопоклонників?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply