12 березня | Моліться так, як молився Ісус

«Тому-то моліться так: Отче наш, Який на небесах, нехай святиться Ім’я Твоє, нехай прийде Царство Твоє, нехай буде воля Твоя, як на небі, так і на землі; хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого. [Бо Твоє є Царство, і сила, і слава навіки. Амінь]» (Мф. 6:9-13)

Ісус навчав шести складовим, які формують справжню молитву

Багато з людей вивчили напам’ять молитву “Отче наш” і можуть часто її повторювати. Але, незважаючи на її привабливість, вона була проголошена Христом не для цього. Насправді, після того, як Ісус виголосив дану молитву, ніхто в Новому Завіті її не повторював – навіть Сам Господь (пор. Ів. 17)!

Учні не просили Ісуса навчити їх молитві. Натомість, вони прагнули бути навченими, як молитися (Луки 11:1). І це важливе зауваження, адже існує суттєва різниця. Перед Своєю молитвою Ісус сказав: “Тому-то моліться так” (Мт. 6:9), що буквально означає: «Моліться таким чином». Отже, молитва Христа стала загальним зразком для всіх молитв християн. І хоча вона не була виголошена іншими людьми, принципи, які вона в собі містить, прослідковуються в усіх новозавітних молитвах.

Приклад молитви Христа вчить нас приносити Богові наступні шість прохань: 

1) Щоб Його Ім’я було прославлене;

2) Щоб Він встановив Своє Царство на землі;

3) Щоб Він здійснював Свою волю;

4) Щоб Він забезпечував наші щоденні потреби;

5) Щоб Він простив наші гріхи;

6) Щоб Він захистив нас від спокуси. 

Кожне з цих прохань сприяє досягненню остаточної цілі всієї молитви – прославити Бога. Останні три прохання є інструментом, за допомогою якого виконуються перші три прохання. Коли Бог дає нам хліб насущний, прощає наші провини і захищає нас від спокус, ми звеличуємо Його Ім’я, Його Царство і Його волю.

Якщо ви це розумієте й дотримуєтеся принципів молитви Ісуса Христа, ви можете бути впевнені, що молитеся так, як Він навчав. І все, чого б ви не попросили в Його Ім’я, Він зробить, щоб «прославився Отець у Сині» (Ів. 14:13).

Мотивація до молитви: Чи містять ваші молитви шість прохань, викладених в молитві “Отче наш”? Якщо ні, попрацюйте над тим, щоб вони стали постійною складовою ваших молитов.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте уривок із Матвія 6:1-8, в якому Ісус обговорює деякі традиції юдейських релігійних лідерів. Про які їх звичаї і мотиви згадує Христос? Як Він ставився до їх духовного керівництва?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply