12 вересня | Протистояти Дияволу

“Тому візьміть усю Божу зброю, щоб ви змогли дати опір у день зла і, усе подолавши, вистояти” (Еф. 6:13)

Духовна війна – це не стільки наступальна атака на територію Сатани, скільки здатність протистояти його нападам

Духовна війна стала популярною темою в останні роки. Книжок, касет і семінарів на цю тему безліч, але плутанини існує  ще багато. Одні кажуть, що ми повинні докоряти і зв’язувати Сатану, намагаючись позбавити його сили та впливу. Інші кажуть, що ми повинні виганяти демонічних духів через “служіння визволення”. Деякі заохочують нас об’єднуватися для агресивного нападу на твердині так званих територіальних демонів.

Але духовна війна – це не відкрита наступальна атака на сили темряви. Писання говорить: “… підкоріться Богові, протидійте дияволові, і він утече від вас” (Якова 4:7); “Будьте тверезі, пильнуйте. Ваш ворог — диявол — ходить і ричить, мов лев, шукаючи, кого б поглинути. Протидійте йому міцною вірою” (1 Петра 5:8-9). Ідея про те, що християни мають владу докоряти Сатані або в’язати його, є чужою для Писання. Навіть архангел Михаїл ставився до Сатани з більшою повагою (Юди 9).

Духовна перемога полягає в підкоренні Богові, виконанні Його волі, триманні духовної зброї, у пильності щодо нападів Сатани, а потім – у стійкості та спротиву Дияволу “у день зла” (Еф. 6:13).

“День зла” – це загальне посилання на гріх, який існує в цьому світі. Як “бог цього віку” (2 Кор. 4:4), Сатана буде продовжувати чинити зло, допоки він і його сили не будуть вкинуті в озеро вогняне (Об. 20:10-15). Тоді “день зла” поступиться місцем перед вічністю праведності.

Незліченна кількість людей здійснювали пасторське служіння в церквах, викладали в недільних школах, проводили біблійні заняття, співали в хорах і були задіяні у всіх можливих сферах служіння, але одного дня вони залишили свою духовну справу та стали служити світові. В якийсь момент вони перестали чинити опір Дияволу та втратили мужність стояти непохитно.

А як щодо вас? Чи сильною є ваша посвята? Чи готові ви сьогодні твердо стояти за Господа?

Мотивація до молитви: Попросіть у Бога благодаті відважно протистояти всьому, що сьогодні може кинути виклик вашій вірі.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 1 Коринтян 9:23-27. Чого найбільше боявся Павло? Яких зусиль він доклав, аби здобути духовну перемогу? Чи робите ви те саме?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply