13 березня | Усвідомлюючи Батьківство Бога

«…Отче наш, Який на небесах…» (Мф.6:9)

Молитва починається з визнання того, що Бог є вашим Отцем, Який володіє всіма ресурсами для задоволення всіх ваших потреб

Слово «Отець» – одне з найпоширеніших у наших молитвах. Таке звертання до Бога є правильним, адже Сам Ісус Христос навчав так молитися Своїх учнів. В той же час, наскільки для нас так звертатися до Бога є звичним, настільки ж нетипово це було для людей часів Христа.

У ті давні часи більшість людей, які поклонялися фальшивим богам, вважали їх далекими, примхливими та аморальними істотами, яких варто було боятися. Навіть єврейський народ, який мав би ставитися до Бога як до свого Отця, своїм гріхом і відступництвом віддалився від Його Батьківської опіки. Тому-то Бог і здавався ізраїльтянам таким далеким. Однак Христос докоряв навіть тих релігійних єврейських керівників, хто називав Бога своїм Отцем. Адже більшість із них відкидали Сина, тому за їх лицемірство Ісус називав їх дітьми диявола. (Ів. 8:44).

На фоні такої трагічної реальності, вчення Христа про батьківство Бога було революційним. Ісус проголосив Бога турботливим і милостивим Отцем, Який бажає близького спілкування зі Своїми дітьми. Такі стосунки з Богом можуть мати люди тільки через віру в Його Сина.

Крім того, Христос показував характер Бога як небесного Батька у всьому, що Він говорив і робив. Коли Филип попросив Ісуса показати йому Отця, Ісус відповів: «Стільки часу Я з вами, і ти не знаєш Мене, Филипе? Хто Мене бачив, той і Отця бачив». (Ів. 14:9).

Ісус також проголосив Бога Отцем, Який має у Своєму розпорядженні всі скарби Небес, які Він дає Своїм дітям, щоб ті Його прославляли: «…ваш Отець знає, чого потребуєте, перш ніж ви попросите в Нього. Тож не журіться… Шукайте перш за все Царства Божого і Його праведності, а це все вам додасться” (Мт. 6:8, 31, 33).

Тільки наша віра в Ісуса Христа робить Бога особисто нашим Небесним Батьком. Він нас любить, вислуховує наші молитви та задовольняє всі наші потреби згідно зі Своїм багатством. Тож спогляньмо на Бога сьогодні й будемо вдячними та слухняними дітьми нашого небесного Отця. 

Мотивація до молитви: Дякуйте Богові за те, що Він є вашим милостивим і люблячим Отцем. Прославляйте Його за безмежні благословіння, які Він особисто вам дає щодня.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте відповідні тексти з книги Приповістей 3:5-6 і з Євангелії від Матвія 7:7-11. До чого закликає вас Бог? Що конкретно Бог для вас зробить? Як ці уривки зі Святого Письма повинні вплинути на ваші стосунки з Богом?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply