13 вересня | Прагнучи правдивості

“Отже, стійте, підпережіться істиною …” (Еф. 6:14)

Правдивість – найкращий захист від неправди Сатани

Перший обладунок, про який Павло згадує в Ефесян 6:14, – це пояс істини. Римські солдати його часу носили туніку – великий квадратний шматок тканини з отворами для голови та рук. Пояс не давав туніці вільно звисати і заважати під час бою.

Слово “підпережіться” зазвичай використовувалося для позначення того, щоб зібрати вільний матеріал туніки або мантії при підготовці до битви або подорожі. Воно говорить про готовність, як у Виході 12:11, де Бог каже синам Ізраїля бути підперезаними для виходу з Єгипту. Ісус використав це слово в переносному значенні в Луки 12:35, де Він попереджає нас, щоб ми підперезали свої стегна, або “зодягнулися в готовність” до Його другого пришестя. Петро сказав, що ми повинні підперезати стегна нашого розуму для дії (1 Петра 1:13).

Грецьке слово, перекладене як “істина” в Ефесян 6:14, може стосуватися як змісту того, що є істинним, так і ставлення правдивості. У вірші маються на увазі обидва аспекти. В Ефесян 4 Павло поєднує обидва аспекти, застерігаючи нас, “щоб ми не були більше малими дітьми, які носяться хвилями і захоплюються всяким вітром учення, людською підступністю, лукавством, що вводить в оману,” (вірші 14-15). Натомість ми повинні прийняти здорову доктрину та завжди говорити істину в любові.

Спосіб захиститися від хитрих обманів Сатани – це підперезатися глибоким знанням Божого Слова і твердою посвятою послуху. Проте багато християн залишаються вразливими, оскільки виконувати це вони не бажають.

Павло закликав филип’ян удосконалюватися в “знанні” і “досвіді” (“розсудливості” у перекладі NASB, який використовує автор, заув. перекладача) та залишатися “[чистими] й [бездоганними]”, доки не перебуватимуть у присутності Христа (Флп. 1:9-10), і ви повинні робити те ж саме. Ніколи не задовольняйтеся своїм нинішнім рівнем духовності. Продовжуйте вчитися і зростати. Демонструйте правдиву позицію, яка показує вашу відданість Божому Слову та готовність до битви.

Мотивація до молитви: Чи характеризується ваше життя правдивістю? Якщо ні, то ви – легка мішень для підступів Сатани. Визнайте це перед Господом і попросіть Його очистити ваше серце і дати вам любов до Його істини. Почніть уже сьогодні застосовувати Його Слово у своєму житті.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте вірші 1-4 і 13-15 з 2 Коринтян 11, звертаючи увагу на тактику Сатани та його слуг.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply