14 вересня | Оберігаючи ваш розум і емоції

“Отже, стійте, …зодягніться в броню праведності” (Еф. 6:14)

Справжня праведність починається з правильних стосунків із Богом

Римський солдат часто вступав із ворогом у рукопашний бій. У таких випадках зброєю зазвичай був короткий меч, яким він намагався вразити життєво важливі органи супротивника. Для власного захисту він носив литий металевий нагрудник, який простягався від основи шиї до верхньої частини стегон. Він допомагав відбивати будь-які атаки, спрямовані в серце та живіт.

Римський нагрудник має великий символізм в аналогії Павла, адже в єврейському народі серце уособлювало розум і процеси мислення людини; область живота, або кишечник, був осередком почуттів та емоцій. У Притчах 23:7 сказано: “Як [людина] думає у своєму серці, така вона і є” (дослівний переклад KJV). В Єремії 17:9 сказано: “Серце людини лукаве понад усе, і вкрай зіпсуте, – хто його може осягнути?” Ісус додав: “Адже зсередини, з людського серця виходять злі думки …” (Марка 7:21).

Під час духовної війни Сатана в першу чергу атакує ваше мислення та емоції. Якщо йому вдасться змусити вас думати і почуватися всупереч Божому Слову, він здобуде значну перемогу. Ось чому Сатана намагається заповнити ваш розум неправдою, аморальністю, лжевченнями та напівправдою. Він намагається розмити межу між праведністю та гріхом, оточуючи вас злими впливами, які збільшують вашу толерантність до гріха. Він одягає огидний гріх у сліпучі шати розваг. Він кладе його на музику та маскує під гумор, намагаючись збити вас із пантелику та притупити ваші духовні почуття. Сатана хоче розбестити ваші емоції та втягнути вас у гріховні бажання.

Одягання нагрудника праведності починається з правильних стосунків із Богом, Який є джерелом істинної праведності. Із цих стосунків народжується прагнення плекати праведність у власному житті, вивчаючи та застосовуючи Його Слово. У цьому полягає необхідний вам захист, щоб уберегти ваш розум та емоції від сатанинських обманів.

Мотивація до молитви: Зосередьтеся сьогодні на зміцненні ваших стосунків із Богом. Спілкуйтеся з Ним у молитві. Роздумуйте над Його Словом. Шукайте Його благодаті, реагуючи обдумано та праведно на спокуси, з якими ви зустрічаєтеся.

 Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Притчі 10, звертаючи увагу на Соломонів опис праведних людей.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply