15 березня | Віддаючи першість Богові

«… нехай святиться Ім’я Твоє» (Мф.6:9)

Молитва завжди повинна звеличувати Бога

Молитва «Отче наш» учить нас пріоритету, який ми маємо віддавати Богові в наших молитвах. Ісус почав із прославлення Отця: “Нехай святиться Ім’я Твоє” (в. 9). Потім Христос просив, щоб прийшло Царство Отця і була виконана Його воля (в. 10). На завершення молитви, Господь проспівав гімн хвали Богові: «Бо Твоє є Царство, і сила, і слава навіки. Амінь» (в. 13). Ісусова молитва буквально починається і закінчується Богом.

Вислів «Нехай святиться Ім’я Твоє» звеличує Ім’я Господа та задає тон поклоніння і смирення, який зберігається протягом усієї молитви. Там, де Боже Ім’я святиться, Бога будуть любити та шанувати. Такі люди з нетерпінням чекатимуть на прихід Божого Царства, а Його волі вони будуть підкорятися.

Фраза «Ім’я Твоє» означає більше, ніж просто титул, серед яких «Бог», «Господь» або «Єгова». Воно говорить про Самого Бога, і по своїй сутності є сукупністю всіх Його атрибутів. Євреї вважали Боже ім’я настільки священним, що навіть не вимовляли його. Так вчиняючи,  вони не зрозуміли суті правильного ставлення до Імені Бога. Ретельно оберігаючи літери Його написаного імені, вони зневажали й паплюжили Особистість Бога й не слухалися Його Слова. Як виявилося, через євреїв Ім’я Боже зневажалося між народами (Рим. 2:24).

У Псалмі 102:16 сказано: «Народи боятимуться Господнього Імені, а всі царі землі — Твоєї слави». Народи боятимуться не букв Божого імені, а Його Особистість, як втілення всього, Ким Він є. Як молився Ісус: «Я виявив Твоє Ім’я людям, яких Ти Мені дав зі світу…» (Івана 17:6). Христос відкрив людям Божественне Ім’я, коли продемонстрував, Ким є Бог, Який Він є. В Івана 1:14 сказано: «І Слово стало тілом, і перебувало між нами, і ми побачили славу Його, — славу як Єдинородного від Отця, повного благодаті й істини». Ісус сказав Филипові: «…Хто Мене бачив, той і Отця бачив…» (Івана 14:9). Отже, Ісус є проявом усього, Ким є Бог.

Тому, проявляти пріоритети Бога у своїх молитвах, означає визнавати Ким Він є і підходити до Нього з благоговінням, смиренним духом, який підкоряється Його волі. Коли ви це робите, тоді, Він через вас освячує Своє Ім’я.

Мотивація до молитви: Прославляйте Бога за Його святість. Попросіть Господа так вас використати сьогодні, аби ви показали Божественну святість іншим людям.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте із Книги Числа розділ 20. Як Мойсей проявив неповагу до Божого Імені?

 

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply