15 вересня | Плекаючи праведність на практиці

“Отже, стійте,.. зодягніться в броню праведності” (Еф. 6:14)

Практична праведність – це щохвилинний послух Богові

Ми переконалися, наскільки важливо вдягати броню праведності для захисту від спроб Сатани спотворити ваше мислення та емоції. Та Писання говорить про три види праведності: самоправедність, присвоєна праведність і практична праведність. Яку з них мав на увазі Павло в посланні до Ефесян 6:14?

Павло не говорив про самоправедність, бо саме від неї покликана захищати броня праведності. Самоправедність обманює людину, змушуючи її думати: “Я можу догодити Богові та досягти Небес своїми власними заслугами”. Але Ісая сказав: “… вся наша праведність, наче поплямована (місячним) одежа…” (Іс. 64:5). Самоправедність не приведе вас у Небеса, а засудить на вічне пекло, тому що вона відкидає заслуги Христового викуплення.

Так само Павло не говорив про присвоєну праведність – праведність Христа, даровану кожному віруючому в момент спасіння. Її також називають “позиційною праведністю”, оскільки вона є результатом вашої позиції або положення у Христі. У Другому Коринтян 5:21 сказано, що Бог зробив Христа, “… за нас гріхом, щоб ми в Ньому стали Божою праведністю”. Кожен віруючий одягнений в одяг праведності Христа. Ви не одягаєте її. Вона вже належить вам у Христі.

Залишається тільки практична праведність – та, що випливає з послуху Божому Слову. Попри те, що в очах Бога ви праведні у Христі, ви також повинні прагнути до праведної поведінки. Іншими словами, ваша практика повинна відповідати вашій позиції. Саме це мав на увазі Павло, коли говорив: “… зі страхом і трепетом звершуйте своє спасіння” (Флп. 2:12). Іван додав, що “хто каже, що в Ньому перебуває, той має жити так само, як жив Він” (1 Івана 2:6).

Живучи в послуху Божому Слову, ви будете захищені бронею праведності.

Мотивація до молитви: Попросіть Духа допомогти вам дослідити своє серце і виявити будь-які самоправедні погляди, які можуть зробити вас вразливими до нападів Сатани. Сповідуйте їх, а потім прославляйте Христа за істинну праведність, яка у Ньому є вашою.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Римлян 3:10-23. Який вид праведності описує тут Павло?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply