16 березня | Освячення Божого Імені

«…нехай святиться Ім’я Твоє» (Мт.6:9)

Бог – святий; Він заслуговує нашої найвищої пошани та нашого послуху в смиренному дусі

У багатьох людей слово «освячення» викликає думки про свято Хелловін (анг. дієслово “hallowing” – «освячувати» або «святити», також відноситься до назви Американського свята – “Hallowing”  – тобто «Дня всіх святих» – прим. ред.), прикрашення будинків гілками плюща та певні святкові традиції. Але всі це дуже далеке від біблійного значення даного терміну. Слово «святиться» у Матвія 6:9 перекладене грецьке слово, яке означає «святий». Коли Христос сказав: “Нехай святиться Ім’я Твоє”, Він фактично сказав: “Нехай до Твого Імені ставляться як до святого Імені». Ви будете освячувати Боже Ім’я тоді, коли ви відокремлюєте Його від усього звичного та буденного та маєте до Бога таке ставлення, якого Він заслуговує.

У біблійні часи святими вважалися особи або речі, які були призначені на служіння Богові. Наприклад, суботній день мав бути «святим» – відокремленим від усіх інших днів (Вих. 20:8). Ізраїльські священики повинні були вважатися «святими», оскільки вони звершували особливе служіння Господу (Лев. 21:8). Як віруючі в Христа, ми повинні бути «святими», тому що ми належимо Богові (1 Петра 1:15).

Слово “святість” також говорить про моральну бездоганність і чистоту. Бог названий «Святим» (1 Петра 1:15) не тільки тому, що Він відокремлений від Свого творіння, але й тому, що Він є чистим і безгрішним за Своїм характером. Ось чому Ісая виголосив на себе прокляття, як тільки він побачив Господа та почув ангельські вигуки: «Святий, святий, святий Господь Саваот! Уся земля наповнена Твоєю славою!» (Ісаї 6:3-5). У присутності святого Бога Ісаю охопило відчуття власної гріховності.

Бог Біблії заслуговує на вашу найвищу повагу та пошану. Він є вашим милостивим і люблячим Отцем. Водночас Господь продовжує бути суверенним і величним Богом Всесвіту. Отже, ви повинні остерігатися, щоб не думати про Бога, як про свого приятеля. Бережіть себе і від легковажного ставлення до Бога в молитвах.

Крім того, Господь заслуговує на ваш смиренний послух. Ви освячуєте Його Ім’я лише тоді, коли вчиняєте праведно та відповідно до заповідей Ісуса Христа.

Нехай сьогодні, ви будете жити згідно Божих постанов. Прагніть вшановувати Господа Христа в усьому, що робитимете!

Мотивація до молитви: Завжди звертайтеся до Бога з найвищою повагою та глибокою пошаною в серці. Обміркуйте, як саме ви можете сьогодні прославити Боже Ім’я. Попросіть Господа про Його благодать, аби в цій справі ви мали силу та мудрість.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте кожен із наступних текстів із Біблії, звертаючи увагу на те, як саме ви можете прославляти Бога: Ісуса Навина 7:19; Псалом 50:23; Івана 15:8; Римлян 15:5-6; 1 Коринтян 6:20; Филип’ян 2:9-11; і 2 Солунян 3:1.

 

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply