17 березня | Відображаючи Божу святість

«…нехай святиться Ім’я Твоє» (Мт.6:9)

Боже Ім’я освячується вашим святим життям, яке формується вашим здоровим богослов’ям 

Ми вже дізналися про те, як освятити Боже Ім’я. Потрібно відокремити Його від усього буденного. Для цього потрібно відвести Богові пріоритетне місце у своїх думках, словах та вчинках. Починати треба з віри в існування Бога. У Посланні до Євреїв 11:6 сказано: «…тим, які приходять до Бога, треба вірити, що Він є».

Окрім віри в існування Бога, ви також повинні знати, Яким Богом Він є. Багато з людей, які стверджують, що вірять у Бога, насправді не освячують Його Ім’я, тому що мають хибне уявлення про те, Ким Він є. Ізраїльтяни думали, що поклоняються істинному Богові, коли вони поклонялися литому бичку (Вих. 32:4). Єврейські лідери часів Ісуса вважали, що поклоняються істинному Богові. Проте Христос назвав їх дітьми диявола, тому що вони відкинули Боже Слово (Ів. 8:44, 47). Таким чином, здорова біблійна доктрина про Бога має надважливе значення для належного поклоніння Богу.

Освячення Божого Імені також передбачає наше постійне усвідомлення присутності Бога в нашому житті. Це допомагає кожному з нас зосереджуватися на Його пріоритетах, а також бачити кожну сторону нашого життя з Божої перспективи. Саме це мав на увазі Давид, коли говорив: «Я завжди маю Господа перед собою. Коли Він праворуч мене, я не захитаюсь.» (Пс. 16:8).

Послух – ще один ваш спосіб освячувати Боже Ім’я. Ваше богослов’я може бути бездоганним, і ви можете постійно усвідомлювати Божу присутність. Але якщо ви не слухняні Слову Божому, ви зневажаєте Бога. Ісус сказав: «Тож нехай сяє ваше світло перед людьми, щоб вони побачили ваші добрі діла й прославили Отця вашого, Який на небесах» (Мт. 5:16).

Пам’ятайте, ви є інструментом, через який Бог проявляє Свою святість у цьому світі. Аби святилося Ім’я Бога на землі, як і на Небі, починати потрібно саме із себе – Ім’я Бога має святитися у вашому житті. Здійснюється це тільки тоді, коли ви вірите в існування Бога, розумієте, Яким Він насправді є, усвідомлюєте Божу присутність у своєму житті та підкоряєтеся Його Слову.

Маємо зауважити, що таке високе покликання відрізняє вас від усіх невіруючих людей (1Пет. 2:9-10). А тому живіть сьогодні у світлі цієї славної істини!

Мотивація до молитви: Попросіть Бога допомогти вам усвідомлювати Його присутність у всіх обставинах, які ви зустрінете сьогодні. Моліться, щоб ваше життя все більше демонструвало Божественну святість усім людям навколо вас.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 32-й розділ із книги Вихід. Чому ізраїльтяни спорудили золотого бичка? Якою була реакція Мойсея, коли Бог погрожував знищити Свій народ?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply