18 березня | Молитва за правління Христа

«нехай прийде Царство Твоє…» (Мт.6:10)

Коли ви молитеся: «Нехай прийде Царство Твоє», ви молитеся, щоб Христос царював на землі, як Він уже царює на небесах

Зазвичай, коли люди чують слово «царство», їм на згадку приходять середньовічні замки, королі, лицарі тощо. Але словом «царство» в Євангелії від Матвія 6:10, перекладається грецьке слово, яке означає «правління» або «панування». Отже, ми можемо перекласти цю фразу так: «Твоє правління нехай прийде». Таке формулювання, здається, дає більш чітке уявлення про те, що саме мав на увазі Христос. У молитві Ісус висловив бажання, аби на цій землі панування Бога було таким же очевидним, як і Його правління на Небі.

Центральним аспектом у служінні Христа на землі було саме Боже Царство. Ісус проголошував «Євангелію Царства» (Мт. 4:23). Він наставляв Своїх послідовників, аби ті визначили Царство Бога пріоритетом у своєму житті (Мт. 6:33). Також Христос розповідав притчі про особливості Божого Царства та про Його цінність (Мт. 13). Ісус навіть звинувачував книжників і фарисеїв у тому, що вони бажаючим увійти до Божого Царства перешкоджали іншим (Мт. 23:13). Після Своєї смерті і воскресіння Він з’являвся протягом сорока днів і давав учням подальші настанови щодо Божого Царства (Дії 1:2-3).

Коли ми молимося «Нехай прийде Царство Твоє», ми виголошуємо Богові своє прохання, щоб суверенне правління Христа було встановлене на землі так само, як воно функціонує на Небі. У певному сенсі Царство Бога на землі вже функціонує – у серцях віруючих. Його сутність полягає в «[праведності], [миру] і [радості] у Святому Дусі» (Рим. 14:17). Але з іншої сторони Боже Царство наступить лише в майбутньому. В Євангелії від Луки 17:21 Ісус каже: «…Боже Царство всередині вас!» (в анг. перекладі “Царство Боже посеред вас”, прим. пер.) (пор. Івана 18:36). Цар юдеїв був посеред них, але вони Його відкинули. Одного дня Цар Христос повернеться знову, щоб на землі встановити Своє Царство й особисто в ньому царювати. Саме про цей аспект Царства ми молимося в Євангелії від Матвія 6:10.

Сьогодні по світу дуже сильно розгулюють гріх і бунт людей проти Бога. Проте коли прийде Царство Христа, з усіма проявами людського гріха буде остаточно покінчено (Об. 20:7-9). Тим часом процес встановлення Царства триває. І ви особисто своїми молитвами та вірним служінням Богові та людям маєте чудовий привілей сприяти його поширенню. Використовуйте сьогодні будь-яку можливість для цього. Радійте впевненості в тому, що одного дня Христос остаточно запанує на землі у Своїй перемозі над усяким злом і навіки вічні буде прославлений.

Мотивація до молитви: Прославляйте Бога за ваше майбутнє в славі. Воно чекає на вас і на всіх істинних віруючих. Нехай ваші молитви, спонукає очікування приходу вічного Царства Христового.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте уривок із Євангелії від Матвія 13:1-52. За допомогою яких притч Ісус навчав Своїх учнів про Небесне Царство?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply