18 вересня | Довіряючи Богові

“Понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі вогненні стріли лукавого” (Еф. 6:16)

Інтенсивна духовна війна вимагає інтенсивної довіри до Бога

На бойовому чергуванні римський солдат завжди був одягнений до бою, але щит, шолом і меч до початку битви він не використовував. Проте ми, християни, повинні бути готовими до бою завжди, оскільки наш ворог – невблаганний. Ми не можемо дозволити собі випустити з уваги жодного елемента обладунків, впасти в самозаспокоєння чи недбалість.

У зв’язку із цим в Ефесян 6:16 сказано: “Коли ж ви приготувалися до бою, підперезавши свої стегна істиною, захистивши свої життєві органи бронею праведності та зміцнивши свої ноги благовістям миру, не забудьте взяти свій щит”.

Римські солдати зазвичай використовували два типи щитів. Один із них був невеликим, легким, круглим щитом, якого прив’язували до лівого передпліччя солдата та використовували для парирування ударів під час рукопашного бою. Інший, про який говорить Павло, був великим щитом заввишки близько чотирьох із половиною футів і завширшки два з половиною фути. Він був зроблений із міцного дерева, вкритого металом і товстим шаром промасленої шкіри. Метал відбивав стріли, а промаслена шкіра гасила вогняну смолу, якою зазвичай змащували стріли. Такий щит був ідеальним для захисту всього тіла.

На початкових етапах битви солдати передньої лінії за своїми великими щитами ставали на коліна, захищаючи себе і створюючи оборонний бар’єр для військ, які стояли позаду них і вели вогонь із наступальних знарядь. Мета полягала в тому, щоб просуватися вперед живою стіною, доки не вступити з ворогом у рукопашну схватку.

Як віруюча людина, щит, який вас захищає, – це ваша віра в Бога. Якщо ви ніколи не ставите під сумнів Його характер, силу або Слово, ви ніколи не станете жертвою нападів Сатани. Це не означає, що він не буде брати вас в облогу; проте, зробивши це, його атаки будуть неефективними.

Мотивація до молитви: Віра – це дорогоцінний дар від Бога (Флп. 1:29). Дякуйте Йому за нього та просіть мудрості, щоб правильно застосовувати цей дар, коли приходять духовні випробування (Як. 1:5).

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Римлян 8:31-39. Поміркуйте про перемогу, яку ви отримали у Христі. Який вплив вона повинна мати на ваше повсякденне життя?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply