19 вересня | Гасіння вогняних стріл Сатани

Понад усе візьміть щит віри, яким зможете погасити всі вогненні стріли лукавого” (Еф. 6:16)

Не ставте у своєму житті волю Сатани вище волі Бога 

В Ефесян 6:16 Павло характеризує Сатану як “лукавого”, який атакує віруючих вогняними ракетами. Грецьке слово, перекладене як “лукавий”, буквально означає “поганий”, “мерзенний” або “жалюгідний”. Усі ці слова влучно описують заклятого ворога наших душ, який прагне нас духовно скалічити та знищити.

Термін “вогненні ракети” (автор використовує фразу у перекладі NASB, заув. перекл.) відображає один із видів римської зброї часів Павла – стріли, до наконечників яких був прикріплений бавовняний матеріал, просочений смолою. У бою їх підпалювали та випускали у ворога. Коли стріла потрапляла в ціль, палаюча смола перекидалася на одяг та інші легкозаймисті поверхні. Під час таких атак римський солдат без щита опинявся в дуже небезпечному становищі.

Вогненні стріли Сатани мають різні форми: спонукання до нечистоти, егоїзм, сумніви, страх, розчарування, жадібність, марнославство, пожадливість і тому подібне. Але незалежно від конкретної форми, всі вони є спокусами, спрямованими на те, аби викликати нечестиву реакцію.

Ваша віра захищає вас від таких нападів, оскільки ви ставите волю Бога вище за волю Сатани у своєму житті. На спокусу Сатани Ісус відповів: “Я не порушу волю Мого Отця, піддаючись твоїм підступним планам. У Свій час Він нагодує Мене, помаже Мене як Месію і дасть Мені царства світу. Я не поставлю твою волю і твій час вище за Його” (Мт. 4:1-11).

Коли ворог запропонував Ісусові зробити хліб із каміння, Ісус міг створити їжу. Він – Месія і суверенний Господь над царствами світу. Але Він довірився Отцю й підкорився Його волі, навіть якщо це означало особистий дискомфорт і, врешті-решт, хрест. Коли ж Сатана побачив, що довіра Ісуса до Отця є непохитною, він Його залишив (в. 11). Ось у чому сила віри.

Я молюся, щоб ви проявили таку ж силу в часи випробувань. Сатана втече від вас, якщо ви будете “[протидіяти] йому міцною вірою …” (1 Петра 5:9).

Мотивація до молитви: Прославляйте Ісуса за Його безгрішний характер і за Його приклад того, як перемагати спокуси.

Подальше вивчення Писання: Вивчіть вірш Якова 4:7 як нагадування про важливість протистояння Сатані.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply