2 грудня | Ісус – наш великий Первосвященик

“У тому, про що я веду мову, головним є ось що: ми маємо такого Первосвященика, Який сів на небі праворуч престолу Величності” (Євр. 8:1)

♢♢♢

Завдяки тому, що Ісус служить нам як Первосвященик, ми маємо доступ до Бога

Для єврейського народу проблема доступу до Бога завжди була актуальною. Вихід 33:20 стверджує, що людина не може побачити Бога та залишитися живою. Раз на рік, у великий День Викуплення (Йом-Кіпур), єврейський первосвященик входив у Святе Святих. Там в унікальному сенсі перебувала Божа присутність. У такий спосіб первосвященик від імені народу наближався до Бога.

Божий завіт із Ізраїлем був основою для його спілкування з Богом. І система жертвоприношень, яка супроводжувала Старий Завіт, давала людям можливість зовнішнім актом виражати своє внутрішнє покаяння. Через нескінченні гріхи євреїв жертвоприношення також були нескінченними. Аби забезпечити народу постійний доступ до Бога, Ізраїль потребував досконалого священика та досконалої жертви. Саме таким Священиком став Ісус, і саме таку Жертву Він приніс.

В Євреїв 10 сказано, що Ісус віддав Своє тіло в жертву за гріхи людства раз і назавжди, а потім сів праворуч Отця (вірші 10, 12). Така концепція була революційною для єврейського мислення. Священик на службі ніколи не міг сісти, тому що його робота ніколи не закінчувалася. Натомість Ісус запровадив новий і неймовірний елемент у систему жертвоприношень: одна Жертва, принесена один раз, є достатньою на всі часи. Це стало основою Нового Завіту.

Священство нашого Господа є незмінним і довічним: “а Цей, перебуваючи вічно, має священство нескінченне. Тому, будучи завжди живим, Він може завжди спасати тих, хто приходить до Бога через Нього, аби заступатися за них” (Євр. 7:24-25). Ось головна думка Послання до Євреїв.

Єврейському народу було нелегко визнати необхідність нового завіту. Більшість відкинула Христа. Подібно багато людей сьогодні відкидають Його священство, вважаючи, що вони можуть отримати доступ до Бога на своїх умовах. Але такі люди трагічно помиляються. Сам Ісус сказав: “… Ніхто не приходить до Отця, якщо не через Мене” (Івана 14:6).

♢♢♢

Мотивація до молитви: Прославляйте Бога за те, що Він прийняв вас у Свою присутність через Свого Сина Ісуса Христа.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Євреїв 10:19-25, звертаючи увагу на бажання Бога щодо вашої реакції на Христове священство. 

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply