20 вересня | Боротьба зі зневірою та сумнівами

“візьміть шолом спасіння …” (Еф. 6:17)

Зневіра та сумніви відступають, коли ви знаєте, що перебуваєте в безпеці у Христі

Шолом римського солдата був важливим елементом обладунків, призначеним для відбиття ударів по голові – особливо потенційно смертельних ударів меча. Тогочасні солдати носили швидкий і точний кинджал, призначений для ведення ближнього рукопашного бою. Але вони також носили гігантський меч, двосічний, довжиною три-чотири фути. Він мав масивне руків’я, схоже на бейсбольну биту, яке тримали обома руками. Ним можна було робити широкі рухи з боку в бік або наносити нищівні удари по черепу супротивника.

Аби захистити нас від нищівних ударів Сатани, Павло закликає нас “[взяти] шолом спасіння”. Враховуючи все, що він говорив нам до цього часу, він не сказав: “До речі, ідіть і спасайтеся”. Павло звертався до віруючих. Невіруючі не повинні одягати духовну зброю. Вони навіть не беруть участі в битві. Сатана не атакує власні сили. 

В 1 Солунян 5:8 Павло описує шолом спасіння як “[надію] спасіння”. Це означає, що найлютіші та найпотужніші удари Сатани спрямовані на впевненість та безпеку віруючого. Тому Павло заохочував християн бути впевненими у своєму спасінні, яке вони вже мають. Він знав, що сумніви у своїй безпеці у Христі зроблять їх неефективними у духовній війні, подібно до того, як удар по голові робить фізичне тіло нездатним до самозахисту.

Як віруюча людина, ви повинні мати впевненість у своїй безпеці у Христі. Якщо ви не маєте такої впевненості, то ви не вдягли шолом, і це робить вас вразливими до зневіри та сумнівів. Римлян 8:29-30 запевняє нас, що всіх, кого Бог виправдовує, Він освячує та прославляє. У цьому процесі ніхто не загубиться.

Ісус сказав: “Мої вівці слухаються Мого голосу, і Я знаю їх, і вони йдуть за Мною, і Я даю їм вічне життя, і вони не загинуть повік, і ніхто не забере їх з Моїх рук” (Івана 10:27-28). Це чудова обітниця. Тож не дозволяйте ворогові позбавити вас радості та впевненості в усвідомленні своєї приналежності до Христа, адже Господь ніколи вас не відпустить (Євр. 13:5).

Мотивація до молитви: Хваліть Бога за вашу вічну безпеку у Христі!

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Івана 6:37-40. Хто отримує вічне життя? Як Христос відповідає тим, хто до Нього приходить?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply