21 вересня | Перемагаючи сумніви

“візьміть шолом спасіння …” (Еф. 6:17)

Ключ до перемоги над сумнівами – зосередитися на зберігаючій силі Бога

Сумніви приходять до християн багатьма способами. Після того, як ви згрішили, ваша совість може шипіти на вас, кажучи: “Звичайно, ти не християнин. Навіщо Богу тебе спасати? Ти не заслуговуєш на Його милість. Ти недостатньо хороший. Як самовпевнено думати, що Бог коли-небудь зможе тебе використати!” Такі сумніви поширені серед християн, які зосереджуються на своїй діяльності, а не на Божій силі.

Занадто часто ми швидко визнаємо силу Бога спасти нас, але повільно усвідомлюємо Його силу нас зберігати. До того ж, багато християн вірять, що можуть втратити своє спасіння; тому вони живуть у постійному страху відпасти від віри. Інші ж ніколи не дізнавалися, що Писання вчить про їхню безпеку у Христі. Вони настільки прагнуть догодити Богові власними зусиллями, що втрачають з поля зору благодать і занурюються у менталітет витонченої праведності через діла.

Ваші досягнення не визначають ваше перебування у Христі, а ваше перебування у Христі визначає ваші досягнення. Добрі справи є необхідним результатом спасіння (Еф. 2:10), але вони не спасають вас і не зберігають вас спасенними. Це – робота Бога.

Юда сказав: “А Тому, Хто може зберегти вас від падіння і поставити перед Своєю славою непорочними в радості” (вірш 24). Словом “може” в цьому вірші перекладається грецьке слово, що говорить про силу. “Зберегти” буквально означає “захищати посеред нападу”. “Падіння” означає падіння у гріх. Разом ці слова говорять про те, що Бог достатньо сильний, аби не дати вам спіткнутися у гріху та відпасти від Нього, незалежно від того, наскільки інтенсивними можуть бути атаки Сатани. Він буде продовжувати захищати й очищати вас до того дня, як ви досконалими ввійдете в Його славні Небеса.

Гріх – це серйозна проблема, і ви ніколи не повинні ставитися до нього легковажно. Проте коли ви зробите гріх, пам’ятайте, що як віруюча людина ви одразу ж будете очищені кров’ю Ісуса Христа (1 Ів. 1:7). Завжди сповідуйте свої гріхи та відвертайтеся від них, але ніколи не сумнівайтеся в Божій силі та Його бажанні зберегти вас спасенними. Довіряйте Його благодаті, а не своїм досягненням.

Мотивація до молитви: Прославляйте Господа за те, що Він постійно очищає ваші гріхи.

Подальше вивчення Писання: Вивчіть Юди 24-25 і часто повторюйте ці вірші як нагадування про Божу силу і велич.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply