21 травня | Від сумнівів до надії (Хома)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: … Хома …” (Мт.10:2-3)

Ісус може замінити ваші сумніви на надію

Коли розіп’яли Ісуса, Хома був пригнічений. Він дуже любив Христа та хотів завжди бути з Ним. Він навіть був готовий із Ним померти, але тепер здійснився його найбільший страх: Ісуса не стало.

Хоми не було з іншими учнями, коли Ісус з’явився їм після Свого воскресіння. В Івана 20:25 сказано: “Тож інші учні розповідали йому: Ми бачили Господа! Та він сказав їм: Поки не побачу на Його руках ран від цвяхів і не вкладу мого пальця в рани від цвяхів, не вкладу своєї руки в Його бік, — не повірю!” Хома був емоційно виснажений і не бажав піддаватися подальшому болю. Тому він заховався за стіною емпіризму, кажучи, по суті, “Я не повірю в це лише на підставі ваших слів. Мені потрібні докази! Я повинен сам побачити Ісуса”.

Через це люди назвали його “Хома невіруючий”. Але пам’ятайте, що ніхто з учнів не вірив у воскресіння, доки Ісус їм не з’явився. Хома не був затятим скептиком – він був люблячим песимістом.

Як виявилося, Хомі не потрібно було так багато доказів, як він думав. Нарешті, коли Ісус з’явився перед ним і запропонував доторкнутися до Його рук і боку, Хома того не зробив. Замість цього він одразу ж вигукнув: “Господь мій і Бог мій!” (в. 28) – що є найбільшим визнанням віри, яке коли-небудь було зроблено.

Хома боровся із сумнівами, бо не розумів, про що Ісус говорив стосовно Своєї смерті та воскресіння, а також тому, що не був із іншими учнями, коли Ісус вперше їм з’явився. Він не зрозумів Божого Слова та покинув спільноту віруючих – дві поширені помилки, які можуть призвести до сумнівів.

Ісус вас не засуджує, коли ви маєте сумніви. Навпаки, Він дає вам Свого Духа, Своє Слово і спілкування зі Своїм народом, аби вас підбадьорити та зміцнити. Тому спілкуйтеся з Духом у молитві, добре знайте Слово та ніколи не відмовляйтеся від спілкування з віруючими. Саме так ви зможете змінити свої сумніви на надію!

Мотивація до молитви: Подякуйте Богові за присутність Його Духа, силу Його Слова та спілкування з Його народом.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Луки 24:13-35. Чому двоє учнів не впізнали Ісуса? Як Ісус змінив їхні сумніви на надію?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply