22 травня | Зрадник навертається до Христа (Матвій)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: … митник Матвій…” (Мт.10:2-3)

Бог може вас використовувати, незважаючи на ваше гріховне минуле

Я пам’ятаю, як прочитав у місцевій газеті оголошення про відкриття нової євангельської церкви в нашій громаді. У ньому були вказані дата й час перших богослужінь, а потім додано: “Нашою спеціально запрошеною зіркою буде…” і названо ім’я популярної християнської знаменитості. Сьогодні церква, намагаючись сподобатися невіруючим або просто привернути увагу великого натовпу, часто використовує подібний підхід.

Ісус, однак, використовував інший підхід. Жоден із Його учнів відомим не був. Насправді, замість того, щоб привернути до себе прихильність натовпу, деякі з них могли відштовхнути або навіть викликати гнів і ворожнечу серед Його єврейської аудиторії. Матвій був такою людиною, адже він був зневаженим митарем – одним серед багатьох євреїв, найнятих Римом для збору податків із власного народу. Через це його співвітчизники вважали його зрадником.

Римська податкова система дозволяла збирачам податків залишати собі все, що вони збирали зверх того, що належало Риму. Це стимулювало до хабарів, здирництва та інших зловживань.

Ситуація ускладнювалася і тим, що Матвій був серед тих, хто мав прерогативу оподатковувати майже все, що хотів: дороги, мости, порти, візки, віслюків, пакунки, листи, імпорт, експорт, товари та інше. Такі люди могли накопичити для себе величезні багатства. Ви, очевидно, пам’ятаєте ще одного митаря на ім’я Закхей, який описаний в Луки 19:2 як багатий чоловік. Про його спасіння говорить те, що він запропонував відплатити тим, кого він скривдив, вчетверо (в. 8).

Деякі люди думають, що Бог не може їх використовувати, тому що вони недостатньо відомі або через їхні минулі гріхи. Але Бог використовував Матвія, Закхея та мільйони інших подібних до них. Зосередьтеся на своїй нинішній чистоті, і нехай Бог благословить ваше служіння так, як Він вважає за потрібне.

Мотивація до молитви: Дякуйте Богові за те, що Він створив вас новою людиною у Христі (2 Кор. 5:17). Служіть у світлі цієї реальності!

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте уривок з Євангелії від Луки 19:1-10. Де був Закхей, коли Ісус уперше заговорив до нього? Якою була реакція натовпу, коли Ісус зайшов до будинку Закхея? Що спонукало Христа сказати, що до Закхея прийшло спасіння?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply