23 травня | Дивуючись Божому прощенню (Матвій) 

“Ось імена дванадцятьох апостолів: … митник Матвій…” (Мт.10:2-3)

Ніколи не втрачайте почуття трепету перед Христовим прощенням.

Матвій описує себе як “Митник Матвій” (Мт. 10:3). Він єдиний апостол, чиє ім’я згадується тут разом із професією. Мабуть, Матвій ніколи не забував, від чого він був врятований, і ніколи не втрачав почуття захоплення та недостойності перед Христовим прощенням.

У Євангелії від Матвія 9:1-8, де автор розповідає про своє навернення, Ісус прощає гріхи паралізованому чоловікові, а потім зцілює його від паралічу. Коли юдейські книжники звинуватили Його в богохульстві за те, що Він стверджував, що має владу прощати гріхи, Ісус сказав їм: “Чому думаєте лукаве у ваших серцях? Що легше: сказати «прощаються твої гріхи», чи сказати «встань і ходи»? Він хотів, аби вони знали, що Його чудеса свідчать про Його божественність. Як Бог, Він міг прощати гріхи так само легко, як і зцілювати хвороби.

Одразу після цієї історії Матвій розповів про свій власний поклик. Це виглядає так, ніби він хотів, аби його власне спасіння слугувало ілюстрацією здатності Христа прощати навіть найгірших грішників. У Матвія 9:9 сказано: “Відходячи звідти, Ісус запримітив чоловіка, який сидів на митниці і звався Матвієм, та й каже йому: Іди за Мною! Той підвівся і пішов слідом за Ним”.

Коли фарисеї звинувачували Ісуса в тому, що Він спілкується з митниками, Він відповів їм: “Не здорові потребують лікаря, а хворі … Я прийшов закликати не праведних, а грішників [до покаяння]” (вв. 12-13). Фарисеї були хворі на гріх, але вважали себе здоровими. Матвій та його однодумці знали, що вони були грішниками, яким потрібен Спаситель.

Чи поділяєте ви смиренність Матвія та почуття трепету, отримуючи дорогоцінний дар прощення від Христа? Я молюся, щоб так було, і щоб ви постійно прославляли Його за це.

Мотивація до молитви: Подякуйте Богові за чудо прощення. Якщо ви втратили почуття трепету перед Божим прощенням, можливо, ви сприймаєте Його благодать як належне. Сповідуйте свою апатію та просіть Бога дати вам глибоку вдячність за величезну ціну, яку Він заплатив за ваше спасіння. 

Подальше вивчення Писання: Як нагадування про те, що Христос перетерпів заради вас, прочитайте Євангеліє від Матвія 26:17-27:56, де описані події Його зради та розп’яття.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply