24 травня | Привітання невідомого солдата (Яків, син Алфея)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: …Яків Алфеїв…” (Мт.10:2-3)

Бог часто використовує звичайних людей для звершення великих справ

Як і більшість християн, Яків, син Алфея, є невідомим і неоспіваним воїном хреста. Його відмінна риса – невідомість. У Писанні не записано нічого з того, що він зробив чи сказав – лише його ім’я.

У Марка 15:40 він названий “Яків Молодший”, що буквально означає “Малий Яків”. Так він міг називатися через свій зріст (можливо, він був невисокого зросту), вік (можливо, він був молодший за Якова, сина Зеведеєвого) або вплив (можливо, він мав відносно невеликий вплив серед учнів).

У Марка 2:14 Матвій (Левій) названий “сином Алфея”. Алфей було поширеним ім’ям, але цілком можливо, що Яків і Матвій були братами, адже їхні батьки мали однакові імена.

 Крім того, мати Якова згадується в Євангелії від Марка 15:40 серед присутніх на розп’ятті Христа разом із іншими жінками. В Івана 19:25 вона згадується як дружина Клеопа. Оскільки Клеопа була формою імені Алфей, це ще раз підтверджує можливість того, що Яків і Матвій були родичами.

Із цих вказівок можна зробити висновок, що Яків був маленьким молодим чоловіком, чия особистість не була особливо впливовою. Якщо він був братом Матвія, то, можливо, він був таким же смиренним, як і Матвій, бажаючи служити Господу без оплесків і визнання. Як би там не було, будьте втішені тим, що Бог використовує таких невідомих людей, як Яків, і відповідно їх винагороджує. Колись Яків буде сидіти на троні в тисячолітньому Царстві Христа та здійснювати суд над дванадцятьма племенами Ізраїлю – так само, як і інші, більш видатні учні (Луки 22:30).

Незалежно від того, чи відомі ви, з людської точки зору, іншим людям, чи ні, Бог може використати вас і винагородить вас славною вічною спадщиною.

Мотивація до молитви: Дякуйте Господу за всіх невідомих вам людей, яких Він використав, аби сформувати ваше життя для Своєї слави. Намагайтеся бути схожими на Якова, вірно служіть Христу без оплесків і слави.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Луки 9:23-25. Що, за словами Ісуса, необхідно для того, щоб бути Його учнем? Прочитайте Луки 9:57-62. Що ці люди не хотіли віддати, щоб слідувати за Христом?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply