25 травня | Жити відважно (Тадей)

“Ось імена дванадцятьох апостолів:… Тадей” (Мт.10:2-3)

Переможне християнське життя вимагає великої відваги

Тадей був людиною з багатьма іменами. У перекладі короля Якова у Матвія 10:3 він називається “Лебей, що мав прізвище Тадей”. Його також називають “[Юдою] [Яковим]” (Луки 6:16; Дії 1:13) і “Юдою (не Іскаріотським)” (Івана 14:22).

Юда, що означає “Єгова веде”, імовірно, було ім’ям, даним йому при народженні, а Тадей і Лебей були додані пізніше як прізвиська, які відображали його характер. Очевидно, Тадей був прізвиськом, яке дала йому його родина. Воно походить від єврейського кореня слова, що стосується жіночих грудей. По суті, воно означає “дитина з грудей”. Можливо, Тадей був наймолодшою дитиною в сім’ї або був особливо дорогий своїй матері. Ім’я Лебей походить від єврейського кореня, що означає “серце”. Буквально воно означає “дитина-серце” і говорить про когось, хто є хоробрим. Це прізвисько, швидше за все, дали йому друзі, які бачили в ньому сміливу та відважну людину.

Рання церковна традиція розповідає нам, що Тадей був надзвичайно обдарований Божою силою зцілювати хворих. Кажуть, що один сирійський цар на ім’я Адгар був дуже хворий і послав за Тадеєм, аби той прийшов і зцілив його. По дорозі до царя Тадей зцілив сотні людей по всій Сирії. Коли він нарешті дістався до царя, то зцілив його, а потім проповідував йому Христа. У результаті цар став християнином. Однак країна була охоплена хаосом, а мстивий племінник царя ув’язнив Тадея, а потім забив його палицею до смерті. Якщо ця традиція правдива, то вона підтверджує, що Тадей був людиною великої відваги.

Потрібна відвага, щоб померти за Христа, але також потрібна відвага, щоб жити для Христа. Ось чому Павло говорив, що “Бог не дав нам духа страху, але духа сили, любові й розсудливості” (2 Тим. 1:7). Щодня довіряйте Божим обітницям і покладайтеся на Його Духа. Так ви зможете зустрічати кожен новий виклик з відвагою та впевненістю.

Мотивація до молитви: Дякуйте Богові за мужність, яку Він дав вам у минулому, і просіть Його допомогти вам зустріти майбутні духовні битви без відступу і компромісів.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте текст із Даниїла 3:1-30. За що цар Навуходоносор покарав Шадраха, Мешаха та Авед-Него? Як Бог вшанував їхню мужність?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply