27 березня | Вирішення найбільшої проблеми всіх людей

«і прости нам провини наші…» (Мт.6:12)

Прощення усуває провину та звільняє від покарання за гріх, відновлюючи близькість із Богом

Найбільшою проблемою людини в цьому світі є гріх. Саме гріх зробив усіх людей духовно мертвими перед Богом. Як наслідок, люди стали відчуженими від свого Творця та злими до інших людей. Гріх мучить кожного почуттями провини та страху, і врешті-решт може відправити людину до вічного пекла. Єдиним виходом, що позбавляє людей від гріха, це – прощення. А єдиним Джерелом прощення є Господь і Спаситель Ісус Христос.

Будь-який гріх, Богом карається смертю (Рим. 6:23), але Христос поніс на Собі гріхи світу, тим самим зробивши можливим для людей отримати прощення та мати вічне життя через віру в Нього (Ів. 3:16). Якою славною є ця реальність!

Писання вчить нас, що є два типи прощення: юридичне та батьківське. Юридичне прощення походить від Бога як від праведного Судді, Який викреслив наш гріх зі Свого обліку та звільнив нас від покарання та провини. У момент нашого спасіння Бог простив усі наші гріхи – минулі, теперішні та майбутні. Він оголосив нас праведниками на віки вічні. Саме тому ніхто та ніщо ніколи не зможе відлучити нас від любові Христа (Рим. 8:38-39).

Батьківське прощення, щоразу дарується віруючим, люблячим Небесним Отцем, як тільки вони щиро сповідують свої гріхи та шукають у Бога очищення. Саме про таке прощення говорить Ісус у Євангелії від Матвія 6:12.

За непослух дитини до батька, родинні стосунки в сім’ї не розриваються. Дитина все ще залишається членом родини. У певному сенсі їй уже прощено, оскільки дитина ніколи не переставала перебувати під покровом любові свого батька. Але частково, близькість у стосунках між ними втрачається, допоки дитина не попросить вибачення.

Саме про це і говориться в Євангелії від Матвія 6:12. Гріхи, які ви робите вже як віруюча людина, не позбавляють вас Божого спасіння, але вони прямо впливають на ваші стосунки із Богом. Він продовжує любити вас у Христі, і завжди буде вашим Небесним Отцем. Проте близькість і насолода від спілкування з Богом, які ви мали раніше, втрачаються, аж допоки ви не шукатимете примирення з Богом, сповідуючи свої гріхи.

Як християнин, ви юридично прощені, а тому ви ніколи не зазнаєте Божого засудження і покарання. Але не думайте зловживати благодаттю Христа. Зробіть сповідь частиною ваших щоденних молитов, аби гріх ніколи не руйнував ваші стосунки з Небесним Отцем.

Мотивація до молитви: Подякуйте Богові за юридичне прощення всіх ваших гріхів. Шукайте радості саме в стосунках із Богом. Попросіть Його допомогти вам зберегти радість ваших стосунків із Ним, швидко справляючись із будь-яким гріхом, який виникає у вашому житті.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте Псалом 31:1-7. Як Давид ставився до необхідності бути прощеним? Що спіткало Давида до того, як він визнав свій гріх?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply