27 травня | Від злочинності до учнівства (Симон Кананіт)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: …Симон Кананіт …” (Мт.10:2-4)

Навіть люди з абсолютно різним минулим можуть служити разом для Христа.

У період між Старим і Новим Завітами палкий революціонер на ім’я Юда Маккавей підняв єврейський народ на повстання проти грецького впливу на їхню націю та релігію. Дух цього руху відображений у наступному висловлюванні з апокрифічної книги 1 Маккавеїв: “Тепер, діти, ревнуйте за законом і дайте ваші душі за завіт наших батьків” (1 Мак. 2:50). Ця група політично орієнтованих, самопроголошених захисників юдаїзму пізніше стала відома як зилоти.

Протягом новозавітного періоду зилоти вели терористичну діяльність проти Риму. Вони хотіли звільнити Ізраїль від римського гніту, що змусило римлян зруйнувати Єрусалим у 70 р. н.е. і вирізати людей у 985 галілейських містечках.

Після зруйнування Єрусалиму нечисленні зилоти, що залишилися, об’єдналися під керівництвом чоловіка на ім’я Елеазар. Їхній штаб знаходився у місці, яке називалося Масада. Коли римляни взяли Масаду в облогу, а зелоти зрозуміли, що поразка неминуча, останні вирішили скоріше вбити свої сім’ї та покінчити життя самогубством, аніж померти від рук римлян. То була трагедія грандіозних масштабів, але такою була глибина їхньої фанатичної ревності до юдаїзму та ненависті до своїх політичних ворогів.

Перед приходом до Христа Симон був зилотом. Навіть ставши віруючим, він, мабуть, зберіг значну частину своєї ревності, проте спрямував уже її в побожному напрямку. Ми можемо лише уявити, з якою пристрастю він підійшов до служіння, знайшовши нарешті лідера та справу, що виходила за межі юдаїзму та політичного активізму.

Дивно усвідомлювати, що зилот Симон і митник Матвій служили разом. За звичайних обставин Симон убив би такого зрадника, як Матвій. Але Христос подолав їхні відмінності, навчив їх любити один одного та використав їх для Своєї слави.

Можливо, ви знаєте віруючих, які походять із зовсім іншого середовища, ніж ви. Чи виникають у вас труднощі в спілкуванні з кимось із них? Якщо так, то чому? Як ви можете почати згладжувати ваші непорозуміння? Надихайтеся перетвореннями, які Христос здійснив у Симоні та Матвії, і наслідуйте їхній приклад.

Мотивація до молитви: Моліться за дух єдності у вашій церкві.

Подальше вивчення Писання: Згідно з Римлянам 12:9-21, яке ставлення ви повинні мати до інших?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply