28 березня | Пробачайте іншим, як і Бог вам простив

«і прости нам провини наші, як і ми прощаємо винуватцям нашим, …бо коли ви прощаєте людям їхні переступи, простить і вам ваш Небесний Отець; якщо ж не прощаєте людям [їхніх переступів], то й ваш Отець не простить вам ваших переступів» (Мт.6:12,14-15)

Не пробачаючий християнин – це протиріччя в термінах

На жаль, можна мати звичай сповідувати свої гріхи, але при цьому не пізнати радості прощення. Чому так? Через нездатність або небажання вибачати іншим людям! Християнський педагог Освальд Сандерс зауважив, що Ісус судить нас тим мірилом, яке ми застосовуємо до інших людей. Христос не сказав: «Прости нам, адже ми прощаємо іншим», але – «Прости нам, як і ми прощали іншим».

Християнин, який не прощає, – це протиріччя в термінах, адже нас самих простив Бог! У Посланні до Ефесян 4:32 написано: «Будьте ж добрими один до одного, милосердними, прощаючи одне одному, як і Бог через Христа вам простив!». Бог простив нам наш нескінченний борг, врятувавши нас від жахів вічного пекла. Ця істина має бути для нас достатньою мотивацією, щоб пробачити будь-яку образу проти нас. Проте деякі християни все ще ображаються на інших людей.

Ось три практичні кроки, за допомогою яких можна впоратися з гріхом не прощення. По-перше, скажіть про це Господу та попросіть Його допомогти вам налагодити стосунки з образником. По-друге, підіть до людини, попросіть про вибачення та шукайте примирення. Цілком може бути таке, що людина навіть і не здогадувалася про свою провину. По-третє, дайте своєму кривднику подарунок – проявіть до неї Христову любов і ласку. Таке ваше ставлення до людини є дуже важливим, адже воно має в основі вчення нашого Господа про любов до інших (1 Пет. 4:8). Кожного разу, коли я дарував книгу чи певний інший подарунок людині, яка мене образила, я відчував величезне почуття свободи в моїй душі. Крім того, моя радість, подвоювалася, адже я відчував радість від дарування, разом із радістю від щирого вибачення гріха іншій людині.

Ніколи не дозволяйте собі ображатися на інших! Ваш образливий характер лише буде розділяти вас із іншими людьми. А такий стан справ обов’язково позбавить вас повноти радості від прощення Богом ваших гріхів.

Мотивація до молитви: Перед молитвою перевіряйте своє серце. Якщо ви затаїли гіркоту до іншої людини, виконайте настанови з матеріалу для читання на сьогодні. Потім помоліться, дякуючи Господеві за радість від примирення із вашим кривдником.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте притчу про раба в Матвія 18:21-35. Яке питання послужило приводом для розповіді Христом цієї притчі? Як відповів цар на благання свого раба? Що потім зробив раб? Чому він вчинив неправильно?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply