29 березня | В пошуках Божого захисту

«і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого…» (Мт.6:13)

Мати здорове почуття недовіри до себе

У момент вашого спасіння, завдяки «судовому» Божому прощенню, всі ваші гріхи – минулі, теперішні та майбутні, покриті. Батьківське прощення ваших гріхів, відновлює вашу радість у стосунках із Богом та близьке спілкування з Ним, яке було порушене гріхом. Але паралельно з радістю від прощення Богом усіх ваших провин, у нас також є бажання бути захищеними від будь-яких гріхів у майбутньому. Це бажання, виражене у Матвія 6:13: «І не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого».

Це звернення до Бога, на перший погляд, здається досить простим і зрозумілим. Але воно підіймає деякі важливі питання. Згідно з Якова 1:13, Бог нікого не спокушає вчинити гріх, тож, навіщо просити Отця захистити нас від того, у що Він, очевидно, не хоче нас вводити?

Дехто каже, що слово «спокуса» в Матвія 6:13 означає «випробування». Але випробування, як відомо з Біблії, зміцнюють нас і показують щирість нашої віри. Згідно Слова Божого, ми повинні радіти їм, а не уникати (Як. 1:2-4).

Тому як розуміти цей парадокс? Давайте поглянемо на саму суть молитовного звернення. У вірші, що розглядається, міститься не стільки богословське твердження, скільки емоційне благання віруючої людини, яка ненавидить гріх і хоче бути захищеною від нього. Іван Златоуст, один із отців ранньої Церкви, говорив, що це природній поклик людської слабкості до Бога, перед обличчям смертельної небезпеки (Проповідь 19.10).

Не знаю, як ви, проте я маю здорове почуття недовіри до самого себе. Тому я ретельно пильную за тим, про що я думаю, що говорю, куди дивлюся, що я читаю і кого слухаю. Якщо я відчуваю духовну небезпеку, то біжу до Бога з молитвою: «Господи, я буду переможеним гріхом у цих обставинах, якщо тільки Ти не прийдеш мені на допомогу». У цих словах виражений дух слів із Матвія 6:13.

Ми живемо у зіпсованому гріхом світі, який підкидує нам спокусу за спокусою. Ось чому для нас, християн, є цілком природним і правильним постійно сповідувати свої гріхи, отримувати прощення від Отця та благати Бога позбавити нас від можливості згрішити проти Нього та людей у майбутньому.

Мотивація до молитви: Подякуйте Господу за те, що Він любить вас і служить через вас, незважаючи на ваші людські слабкості. Попросіть Його, захистити вас сьогодні, від будь-якої ситуації, яка може привести вас до гріха.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 1 Коринтян 10:13 та Якова 1:13-16. До якої міри Бог допустить, вам бути спокушеним? Що є найпоширенішим джерелом спокус?

 

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply