29 травня | Ознаки лицемірства (Юда Іскаріотський)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: … Юда Іскаріотський, який зрадив Його” (Мт.10:2-4)

Лицемірство – це духовний рак, який може зруйнувати життя та знищити служіння

Під час нещодавньої поїздки до Нової Зеландії я дізнався, що там пастухи використовують спеціально навчених, кастрованих самців овець для того, щоб вести інших овець із загонів до місця забою. Цих самців називають “вівцями Юди”. Це ілюструє те, як часто ми асоціюємо Юду з обманом і смертю. Прикидаючись другом Ісуса, Юда зрадив Його поцілунком і став уособленням лицемірства на віки вічні.

У житті Юди чітко простежується кілька ознак духовного лицемірства. По-перше, лицемірні люди часто здаються щиро зацікавленими в благородній справі. Юда, ймовірно, не хотів, щоб римляни панували над Ізраїлем, і він побачив у Христі можливість щось зробити для цього. Вірогідно, він мав поширену хибну думку, що Ісус негайно збирається встановити Своє земне Царство та скинути римське гноблення.

По-друге, лицемірні люди демонструють зовнішню вірність Христу. Багато з тих, хто слідував за Ісусом на ранніх етапах Його служіння, покинули Його на цьому шляху (Івана 6:66). Але не Юда. Він залишився до кінця.

По-третє, лицемірні люди можуть здаватися святими. Коли Ісус сказав учням, що один із них Його зрадить, ніхто з них і не запідозрив Юду. Навіть після того, як Ісус назвав Юду Своїм зрадником, інші учні все одно не зрозуміли (Івана 13:27-29). Юда, мабуть, розіграв дуже переконливу виставу!

По-четверте, лицемірні люди егоцентричні. Юда не любив Христа, він любив себе та приєднався до учнів, аби досягти особистого благополуччя.

Нарешті, лицемірні люди – це неправдомовці. Юда був пішаком сатани, якого Ісус назвав “[неправдомовцем] і [батьком] неправди” (Івана 8:44). Чи варто дивуватися, що все його життя складалося з суцільного обману?

Юда був невіруючим, але лицемірство може процвітати й у віруючих, якщо ігнорувати його ознаки. Ретельно оберігайте свої мотиви, ходіть у Дусі щодня та негайно сповідуйте навіть найменший натяк на лицемірство.

Мотивація до молитви: Попросіть Бога очистити вашу любов до Нього та захистити вас від витончених підступів лицемірства.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте текст із Івана 12:1-8. Як Марія продемонструвала свою любов до Христа?   Яке зауваження висловив Юда? Яким був його мотив?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply