30 травня | Вчимося в Юди (Юда Іскаріотський)

“Ось імена дванадцятьох апостолів: … Юда Іскаріотський, який зрадив Його” (Мт.10:2-4)

Бог може використати навіть такого відступника, як Юда, щоб навчити нас деяким важливим урокам

Юда – це найбільша людська трагедія в історії. Він мав можливості та привілеї, відомі лише іншим учням, але відвернувся від них і став на шлях загибелі. Але навіть із його нерозумності ми можемо винести кілька важливих уроків.

Юда, наприклад, є найбільшим у світі прикладом втраченої можливості. Він три роки служив із Самим Ісусом, але задовольнився лише спілкуванням із Ним, так і не підкорившись Йому у спасительній вірі. Мільйони інших людей наслідували його приклад, слухаючи Євангеліє та спілкуючись із християнами, але відкидаючи Христа. Трагічно, що, як і в Юди, коли приходить смерть, вони теж стають проклятими на віки вічні.

Юда також є найбільшим у світі прикладом змарнованих привілеїв. Він міг би мати багатство вічної спадщини, але натомість обрав тридцять срібняків. У цьому сенсі він також є найбільшою ілюстрацією того, до яких руйнівних наслідків і прокляття може призвести жадібність. Він зробив немислимий учинок, і все ж він має багато сучасних аналогів серед тих, хто ставить багатство та задоволення вище за побожність.

Але з позитивного боку, Юда є найбільшою у світі ілюстрацією довготерпеливої, милосердної Божої любові. Знаючи, що Юда зробить, Ісус терпів його три роки. Крім того, Він постійно протягував йому руку допомоги та навіть назвав його “другом” після його зрадницького поцілунку (Матв. 26:50).

Якщо вас коли-небудь зраджував друг, ви знаєте, який біль це може принести. Але біль Господа був посилений у багато разів, оскільки Він заздалегідь знав, що Його зрадять, і наслідки цього були дуже серйозними. Але Він терпів біль, бо любив Юду та знав, що його зрада є необхідною частиною плану спасіння.

Гріхи, які погубили Юду, – це звичайні гріхи, яких ви повинні уникати всіма силами! Використовуйте кожну можливість і привілей, які Бог дає вам, і ніколи не зловживайте Його терпінням.

Мотивація до молитви: Подякуйте Ісусу за біль, який Він перетерпів від рук Юди. Моліться, щоб ви ніколи не завдавали Йому такого болю.

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 1 Тимофія 6:6-19. Які небезпеки чекають на тих, хто прагне багатства? Замість того, щоб ганятися за багатством, до чого слід прагнути? Як заможні люди повинні ставитися до своїх грошей?

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply