4 грудня | Прогресивне об’явлення

“Багато разів і багатьма способами колись через пророків говорив Бог до [наших] батьків. А цими останніми днями заговорив до нас через Сина …” (Євр. 1:1-2)

♢♢♢

Старий Завіт – це тільки прообраз того, що відкривається в Новому Завіті

Коли Ісус сказав: “Не думайте, що Я прийшов відмінити Закон або Пророків [Старий Завіт]. Я не прийшов відмінити, але сповнити” (Мт. 5:17), Він заявляв, що Писання прогресує від обітниці до виконання, від неповного до завершеного. Ми називаємо це прогресивним об’явленням.

Наприклад, Старий Завіт провіщав прихід Христа, а Новий Завіт – Його прихід фіксує. Старозавітні автори не завжди розуміли те, що вони писали, позаяк їхні слова не завжди стосувалися їхнього часу. Ось чому Петро сказав: “Про це спасіння розвідували та допитувалися пророки, які провістили для вас благодать. Вони досліджували, на що або на який час у них вказував Дух Христа, наперед провіщаючи Христові страждання і славу, яка настане після цього. Їм було відкрито, що не для них самих, а й для нас служило те, що нині сповіщено вам через благовісників Духом Святим …” (1 Петра 1:10-12).

Прогресивне об’явлення зовсім не означає, що Старий Завіт є неточним. Відмінність полягає не в правильності чи неправильності об’явлення, а в його повноті. Подібно до того, як дитина розвивається від букв до слів і речень, так і Боже об’явлення прогресувало від прообразів, обрядів і пророцтв до повного завершення в Ісусі Христі та Новому Завіті.

Хоча Старий Завіт вважається неповним за критеріями Нового Завіту, він, тим не менш, повністю натхненний Богом. Це часто підтверджується в тексті Нового Завіту. Петро говорить нам, що жоден старозавітний автор не писав із власної волі, а лише за натхненням Святого Духа (2 Петра 1:21). Павло додає, що “усе Писання богонатхненне й корисне для навчання, для докору, для виправлення, для виховання в праведності” (2 Тим. 3:16, курсив додано).

Старий Завіт – це не вся Божа істина, але вся вона істинна. І в міру того, як ви просуваєтеся від Старого до Нового Завіту, ви бачите, як усе більш повно розкривається Божий характер і викупний план.

♢♢♢

Мотивація до молитви: Прославляйте Бога за повноту об’явлення, яким ви насолоджуєтеся в Писанні.

Подальше вивчення Писання: Прочитайте та вивчіть напам’ять 2 Тимофія 3:16-17.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply