9 березня | Молитва за інших

«Ми згрішили, ми були неправедні, ми були беззаконні й відступили, ми відхилилися від Твоїх заповідей і від Твоїх судів! І ми не послухалися Твоїх рабів-пророків… Господи, нам сором обличчя, і нашим царям, і нашим володарям, і нашим батькам, які Тобі згрішили! … ми відступили, і ми не прислухалися до голосу нашого Господа Бога, щоб ходити в Його законах …І весь Ізраїль переступив Твій закон, і ми відхилилися, щоб не слухатися Твого голосу, і на нас найшло прокляття і хула, записана в законі Мойсея, … і в неправедностях наших і наших батьків Єрусалим і Твій народ був на зневагу в усіх, що довкола нас!» (Дан. 9:5-16)

Ваші молитви мають бути зосереджені на інших

У віршах 5-16 Даниїл ототожнює себе зі своїм народом і заступається за нього. Такі заступницькі молитви були досить звичною практикою в біблійні часи. Наприклад, Мойсей заступився за ізраїльтян після того, як вони згрішили, поклонившись золотому тельцю (Вих. 32:11-13).

Усі записані молитви Павла – це молитви-заступництва. В Ефесян 6:18 Апостол навчає нас “Постійно [молитися] … з усякою витривалістю і благанням за всіх святих”. У 1 Тимофія 2:1-4 Павло дає такі настанови щодо молитов християн: «Отже, насамперед прошу, щоби звершувати молитви, благання, прохання, подяки за всіх людей, за царів і за всіх, хто при владі, щоб нам жити тихим і спокійним життям — в усякій побожності та чистоті. [Бо] це добре і до вподоби нашому Спасителеві, Богові, Який бажає, щоб усі люди спаслися і прийшли до пізнання істини».

Так само й Господні молитви сповнені заступництва. Навіть висячи у муках на хресті, Ісус Христос молився за Своїх гонителів: «Отче, прости їм, бо вони не знають, що роблять!» (Лк. 23:34).

Помістивши нас у Тіло Христове, Бог зробив нас залежними один від одного. Коли страждає один член, то всі страждають разом із ним; якщо в пошані один член, з ним радіють усі члени (1 Кор. 12:26). Ось чому Ісус навчав нас молитися: «Хліб наш насущний дай нам сьогодні, і прости нам провини наші … і не введи нас у спокусу, але визволи нас від лукавого» (Мт. 6:11-13).

Нехай ваші молитви будуть сповнені безкорисливими і турботливими проханнями за потреби інших віруючих.

Мотивація до молитви: Подякуйте Богові за святих, які моляться за вас протягом багатьох років. Обов’язково пам’ятайте про тих людей, за кого ви повинні молитися. Іноді потреби щодо молитов можуть здаватися непомірними, тому що так багато тих, про кого потрібно молитися Богові. Але будьте вірними, пам’ятаючи, що молитви праведних приємні Господеві (Прип. 15:8).

Подальше вивчення Писання: Будь ласка, прочитайте 17-й розділ із Євангелії від Івана. Зверніть увагу на те, як Ісус заступався за Своїх учнів.

Джон МакАртур
Більше дописів

Leave a Reply